na prosty zwrot towaru
certyfikat SSL
płatności on-line
"Tarczyca i mitochondria" – Helena Rooth Svensson
Praktycznie i jasno o tym, że prawidłowe współdziałanie tarczycy i mitochondriów ma kluczowe znaczenie dla metabolizmu w organizmie człowieka, a zaburzona interakcja między nimi często przyczynia się do rozpowszechnienia chorób, takich jak: cukrzyca, Hashimoto lub prowadzi do zespołu chronicznego zmęczenia oraz wypalenia zawodowego.
Dowiesz się:
- - o najnowszych odkryciach dotyczących znaczenia hormonów tarczycy i mitochondriów dla rozwoju tzw. zespołu metabolicznego, niedoczynności tarczycy i chorób układu krążenia,
- - o przyczynach współczesnych chorób cywilizacyjnych, chorób związanych z wiekiem i chorób neurodegeneracyjnych w wyniku wydłużenia naszej średniej długości życia, bez właściwego dostosowania układu hormonalnego do zmienionych warunków,
- - o znaczeniu hormonów dla rozwoju płodu, wzrostu, dojrzewania, reprodukcji oraz ich znaczeniu dla utrzymania funkcji organizmu.
Recenzja
Tore Scherstén, profesor emerytowany
Lekarze zazwyczaj opierają diagnozę chorób na syntezie opisywanych przez pacjenta objawów, obiektywnych wynikach badania jego stanu, a także na podstawie obiektywnych wyników badań laboratoryjnych krwi lub tkanek oraz wyników badań obrazowych, takich jak prześwietlenie lub USG. […]
Jeśli nie ma związku między objawami a obiektywnymi objawami, często nie ma diagnozy, a pacjent nie otrzymuje odpowiedniego leczenia. Nierzadko skutkuje to tym, że lekarz zakłada, że doznania pacjenta mają podłoże psychologiczne i leczy je, zalecając najczęściej leki psychotropowe.
Niedoczynność tarczycy jest częstym stanem, który można wykryć w badaniach krwi. Jeszcze częstszym zjawiskiem, którego nie ujawniają badania krwi, jest brak funkcji hormonu tarczycy w komórkach. Ma to konsekwencje dla mitochondriów komórek, co prowadzi do zmniejszonej produkcji energii.
Brak produkcji energii wpływa na wiele funkcji organizmu i oprócz tego, że prowadzi do szybszego starzenia, ma szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. […]
Helena Rooth Svensson w swojej książce prezentuje mechanizmy rozwoju chorób, które powodowane są zmniejszoną produkcją energii w komórkach.
O książce:
- Obserwowany współcześnie gwałtowny wzrost ilości przypadków tak zwanych chorób cywilizacyjnych nie jest spowodowany wyłącznie naszym nowoczesnym stylem życia. Jednym z mniej znanych, a bardzo istotnych powodów tego zjawiska jest wydłużenie przeciętnej długości życia człowieka oraz postępujące uszkodzenia mitochondriów i słabnąca aktywność tarczycy, które towarzyszą naturalnym procesom starzenia.
- Poszukując nowych możliwości profilaktyki oraz leczenia wieloukładowych chorób przewlekłych, których praźródłem są niedobory energii w organizmie, w swojej książce „Tarczyca i mitochondria” Helena Rooth Svensson szczegółowo analizuje rolę mitochondriów oraz hormonów tarczycy: T4 i T3, a także ich ścisłe współdziałanie.
- Zaburzenia procesów biochemicznych na poziomie komórkowym stanowią źródło wielu chorób, czego doskonałym przykładem jest zakłócenie wzajemnej interakcji gruczołu tarczowego oraz komórkowych elektrowni, które prowadzi do występowania w naszym organizmie różnorodnych objawów klinicznych.
- Uznawana za złoty standard diagnostyki zaburzeń tarczycy wartość parametru TSH w rzeczywistości nie wystarcza dla określenia faktycznego statusu hormonów gruczołu tarczowego i wydajności naszego metabolizmu, co potwierdzają zarówno różnorodne badania naukowe, jak też praktyka lekarska.
- Jedynie równoczesne uwzględnienie parametrów mitochondrialnych oraz wartości takich wskaźników jak poziom T4, T3 i odwrotnego T3 pozwala na opracowanie skutecznego i bezpiecznego dla pacjenta programu leczenia.
- Książka skierowana jest przede wszystkim do lekarzy rodzinnych, jak i osób świeckich, którzy chcą zagłębić się w ten temat, lepiej zrozumieć i dostrzec przyczynę i związek złego stanu zdrowia we współczesnym społeczeństwie.
- Książka kończy się ciekawymi opisami przypadków pacjentów, których autorka leczyła w oparciu o szeroką wiedzę na temat hormonów tarczycy i mitochondriów.
- Autorka książki w niezwykle przystępny sposób przybliża Czytelnikom najnowszy stan wiedzy medycznej w tym zakresie, a także prezentuje dostępne możliwości terapeutyczne. Praktyczny wymiar opisywanych zależności ilustrują liczne opisy przypadków pacjentów, którym zaproponowana terapia umożliwiła odzyskanie sił oraz powrót do pracy i aktywnego życia. Obrazowy styl książki, jak również praktyczne ujęcie tematu pozwala na zrozumienie prawdziwych przyczyn wielu dolegliwości i chorób przewlekłych również tym osobom, które nie posiadają zaawansowanej wiedzy medycznej.
O Autorce:
- Helena Rooth Svensson to szwedzki lekarz medycyny, terapeuta bólu oraz rzeczoznawca medyczny, który od lat angażuje się w propagowanie innowacyjnych metod terapeutycznych, oferowanych nam przez medycynę mitochondrialną oraz nowoczesną terapię endokrynologiczną. Podczas pracy nad książką Autorka opierała się nie tylko na wynikach najnowszych badań naukowych, lecz przede wszystkim na wieloletnim doświadczeniu z pracy z własnymi pacjentami, których dobro stawia zawsze na pierwszym miejscu.